Miedzy nami napróbę

Sprawdź nas!

Między nami to od lat najpopularniejsza i jedna z najlepiej ocenianych serii do nauczania języka polskiego w szkole podstawowej. Chcielibyśmy, aby każdy nauczyciel mógł zapoznać się z zaletami naszych podręczników oraz obudowy dydaktycznej.

Dlatego zachęcamy do wypróbowania i wykorzystania wybranych materiałów z podręczników Między nami oraz pomocy dydaktycznych wraz z uczniami na lekcjach.

Pan Tadeusz w klasach 4–8

Zaczynamy od zebrania w jednym miejscu lekcji z podręczników dla klas 4–8, w których omawiany jest Pan Tadeusz Adama Mickiewicza. Zgodne z podstawą programową poemat ten pojawia się we fragmentach już od 4 klasy. Jak można się przekonać, Pan Tadeusz opracowany w serii Między nami może zaciekawić nawet młodszych uczniów. Dodatkowo udostępniamy tu aż trzy cykle scenariuszy, dzięki którym można dokładnie omówić tę lekturę w klasie 8.

Fragmenty podręczników

Wybraliśmy po kilka rozdziałów z podręczników Między nami, żeby pokazać, jak wygląda realizacja materiału w naszej serii. W wybranych fragmentach znajdują się przykładowe lekcje, podczas których ćwiczy się umiejętności wskazane w podstawie programowej wynikające z kształcenia literackiego, językowego oraz kulturowego. Najważniejsze w podręcznikach Między nami jest podejście do pracy z tekstem, co można zauważyć w doborze utworów i w ich opracowaniu za pomocą zadań.

Fragmenty zeszytów ćwiczeń

Wybraliśmy fragmenty zeszytów ćwiczeń dopasowanych do podręczników z serii Między nami, ale nie tylko, żeby pokazać, jak wygląda realizacja materiału w naszej serii. Zeszyty ćwiczeń w różnorodny sposób rozwijają i kształtują umiejętności stylistyczne, gramatyczne czy ortograficzne. Dla uczniów klas 4–8 przygotowaliśmy do wyboru:

  • wersję dwuzeszytową,
  • wersję jednozeszytową,
  • serię zeszytów Nauka o języku (może być uzupełnieniem dowolnie wybranego podręcznika).

Materiały dodatkowe (scenariusze, sprawdziany, karty pracy)

Do wybranych rozdziałów z podręczników udostępniamy elementy naszej obudowy dydaktycznej, która pomaga w pracy z uczniami.

Inne propozycje

Multipodręcznik dla nauczyciela

Multipodręcznik w wersji dla nauczyciela składa się z podręcznika w wersji podstawowej oraz dodatkowo obudowy metodycznej (m.in. komentarzy, pomysłów i wskazówek do lekcji, ikonografii czy nagrań), jest więc cyfrową wersją podręcznika nauczycielskiego z dodatkowymi funkcjami.

Nauczycielom uczestniczącym w projekcie Sprawdź nas! udostępniamy pełne wersje multipodręczników nauczycielskich.

Zarejestruj się, wpisz kod, korzystaj!
JPOL-PODR-2020

Multićwiczenia

Interaktywna wersja dwuzeszytowych ćwiczeń z serii Między nami. Multićwiczenia wyposażone są w wiele funkcji pomocnych zarówno podczas przygotowań do lekcji (np. wskazówki dydaktyczne do prowadzenia lekcji), jak i w trakcie zajęć (ćwiczenia w wersji interaktywnej, odpowiedzi do wybranych zadań, dodatkowe materiały).

Nauczycielom uczestniczącym w projekcie Sprawdź nas! udostępniamy pierwsze części multićwiczeń dla klas 4 i 7.

Zarejestruj się, wpisz kod, korzystaj!
JPOL-CWIC-2020

Informować Cię o nowościach?

Zaproś nas do swojej szkoły

Skontaktuj się z najbliższym przedstawicielem regionalnym. Z chęcią odwiedzi Twoją szkołę i w szczegółach przedstawi Ci ofertę.Fragmenty podręczników

Przygotowaliśmy fragmenty podręczników dla klas 1, 2 i 3 do pobrania – z tematami realizowanymi w drugim semestrze roku szkolnego.

Multipodręcznik dla nauczyciela

Multipodręcznik w wersji dla nauczyciela składa się z podręcznika w wersji podstawowej oraz dodatkowo obudowy metodycznej (m.in. komentarzy, pomysłów i wskazówek do lekcji, ikonografii, nagrań oraz propozycji do pracy z wykorzystaniem technik informacyjno-komunikacyjnych), jest więc cyfrową wersją podręcznika nauczycielskiego z dodatkowymi funkcjami.

Nauczycielom uczestniczącym w projekcie Sprawdź nas! udostępniamy pełne wersje multipodręczników nauczycielskich.

Zarejestruj się, wpisz kod, korzystaj!
PODR-JPOL-2020

Sztuka wyrazu na platformie Teams

Wykorzystanie multipodręczników GWO do pracy zdalnej z uczniami

Przedstawiamy krótkie instrukcje udostępnienia naszych multipodręczników z serii Sztuka wyrazu na platformie Microsoft Teams. W nagraniu prezentujemy również ich najważniejsze funkcjonalności ułatwiające zdalną pracę.

Materiały dodatkowe (scenariusze do lektur, sprawdziany, testy)

W udostępnionych fragmentach podręczników znajdują się lekcje poświęcone tzw. „dużym lekturom”. Do tych lektur przygotowujemy specjalnie opracowane scenariusze lekcji, testy przed lekturą oraz sprawdziany po jej przerobieniu.

W tym miejscu udostępniamy materiały do następujących lektur:

Inne propozycje – filmy edukacyjne

Informować Cię o nowościach?

Zaproś nas do swojej szkoły

Skontaktuj się z najbliższym przedstawicielem regionalnym. Z chęcią odwiedzi Twoją szkołę i w szczegółach przedstawi Ci ofertę.Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.