Biblioteka przyrodnika

Biblioteka Przyrodnika

W Bibliotece Przyrodnika polecamy wartościowe książki, które nauczycielom pomogą przygotować ciekawe zajęcia, a uczniom zdobyć dodatkową wiedzę, podaną w pięknej szacie graficznej.

Awantura w bajkach

Agnieszka Olejnik, ilustracje: Paulina Wyrt

Ten dzień zaczął się inaczej. Czerwonemu Kapturkowi zapodział się gdzieś kapturek, a Rybak wrócił z połowu bez Złotej Rybki. Jednak nie to było najgorsze – na spokojnej dotąd Wyspie Bajek pojawili się porywacze. Słowem, szykuje się niezła awantura!

Kup książkę z rabatem 40% – wykorzystaj kod: KOD-PRZY-RODA na ksiegarnia.gwo.pl.
Rabat obowiązuje przy zakupie papierowego wydania tej pozycji.

Co zrobić z tą górą śmieci?

Małgorzata Ogonowska, Artur Rogoś, ilustracje: Maciek Blaźniak

To jest książka dla mniejszych i większych dzieci, choć powinni ją przeczytać także dorośli. Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, by na serio zatroszczyć się o Ziemię. Czytając książkę od początku do końca, poznasz kilka praktycznych sposobów na ograniczenie ilości odpadów. Dlaczego nie wszystkie? Bo nikt ich nie zna, ciągle powstają nowe! Może i ty coś wymyślisz? Przeglądając strony od końca do początku, zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez strzałki, zobaczysz, jak bardzo zasypaliśmy świat odpadami. Coś z tym trzeba zrobić…

Co zrobić z tą chmurą smogu?

Małgorzata Ogonowska, Artur Rogoś, ilustracje: Oleksandra Balytska

To jest książka dla mniejszych i większych dzieci, choć powinni ją przeczytać także dorośli. Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, by zastanowić się, dlaczego powietrze, którym oddychamy, jest tak zanieczyszczone. I czy możemy z tym coś zrobić?
Pewnie! W książce znajdziesz kilka sposobów na zmniejszenie poziomu smogu. Niestety, nie wszystkie działania zależą od nas. Niektóre mogą podjąć tylko rządy i przemysł. Warto więc wiedzieć, czego powinniśmy od nich oczekiwać. Rzecz jasna, sami też musimy działać, nawet jeśli uda się zmienić tylko drobiazgi.

Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji

Cristina M. Banfi, Cristina Peraboni, Rita Mabel Schiavo, ilustracje: Román García Mora

Pocieszne wombaty były wielkie jak nosorożce, hipopotamy i wieloryby mają tego samego pradziadka, a rekiny prawie wcale nie różnią się od swoich przodków żyjących miliony lat temu.
Tak, tak, to wszystko prawda (choć może trudno w to uwierzyć). Jakie jeszcze sekrety skrywa historia ewolucji?

Sowa czy puszczyk?

Emma Strack, ilustracje: Guillaume Plantevin

Ale duży pingwin! No coś ty, nie widzisz, że to alka? Mmm, pyszna nektarynka. Nie, nie, to brzoskwinia. To niebezpieczny wirus. Ależ skąd, to niegroźna bakteria. Oto kolekcja par podobnych, ale nie tak do końca. Naukowe fakty, zabawne informacje oraz niesamowite ciekawostki – dzięki nim wzbogacisz swój dociekliwy umysł (a może mózg?). Diabeł tkwi w szczegółach!

Everest

Sangma Francis, ilustracje: Lisk Feng

Niewzruszony olbrzym nieustannie smagany mroźnymi podmuchami wiatru. Dostojny gigant spiczastym wierzchołkiem rozdzierający napęczniałe od deszczu i lodu chmury. Niemy kolos śniący się każdemu, kto pokochał góry.
Mount Everest. Wyżej jest tylko niebo.
Zachwycająca opowieść o górach, himalajskiej przyrodzie oraz historii i kulturze pogranicza Nepalu i Tybetu.

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.