O serii Między nami

Oto właśnie Między nami



Między nami to od lat najpopularniejsza i jedna z najlepiej ocenianych serii do nauczania języka polskiego. Czym się wyróżnia i za co jest ceniona? Spójrzmy na poniższe grafiki.


Ilustracja z lewej strony jest częścią okładki podręcznika Między nami dla klasy 4. Dziewczynka i chłopiec stoją w otoczeniu baśniowych bohaterów. W centrum ilustracji znajduje się otwarta książka. Wylatują z niej litery, z których powstał cały półbaśniowy świat wokół dzieci.


Ilustracja po prawej stronie pochodzi z okładki podręcznika dla klasy 7. Dzieci są już starsze, toteż i bohaterowie ich lektur poważniejsi. Centralnym punktem ilustracji nadal jest otwarta książka, która tworzy i upiększa świat wokół nastolatków. Widać, że zmienia także ich samych.


Na podstawie tych dwóch ilustracji można wiele powiedzieć o tym, jaka jest seria Między nami.


Po pierwsze powstaje z myślą o przyszłości uczniów. Bo jeśli mają wyrosnąć na mądrych, szczęśliwych i odnoszących sukcesy ludzi, powinni polubić czytanie. Dlatego Między nami kształci i promuje nawyki czytelnicze, pokazując, że literatura jest atrakcyjna i wciągająca.

Po drugie dostosowuje się do możliwości i potrzeb uczniów – pozwala nabrać rozpędu na początku nauki, a potem stopniowo zwiększa stopień wtajemniczenia w zagadnienia literatury i języka. Pamięta o słabszych uczniach, ale w taki sposób, żeby mogli równać w górę.

Po trzecie jest przemyślana i dopracowana. Powstawała przez wiele lat i realizuje określony plan. Zmiany programowe są jedynie kolejnym etapem, przez który przechodzi. Wykorzystujemy go, żeby dopracować pomysły i wprowadzić ulepszenia. Ogromną rolę spełniają w tym nauczyciele dzielący się z nami swoimi uwagami. Bez nauczycieli pracujących z serią Między nami byłoby ona tylko jedną z propozycji. W ich rękach staje się narzędziem do realizacji najważniejszego zadania społecznego – edukacji dzieci i młodzieży.


Przewodnik po serii Między nami

W prezentowanym przewodniku znajdują się najważniejsze informacje o atutach naszych podręczników oraz zeszytów ćwiczeń, a także wiadomości o materiałach dodatkowych. Skupiliśmy się na klasach 4 i 7, ponieważ podręczniki do tych klas po trzyletnim okresie użytkowania podlegają wymianie w nadchodzącym roku szkolnym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą serią.





Chcesz być informowany o ofercie GWO?

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Polityka wykorzystania plików Cookies
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.