Kino pod liściem

Kino pod liściem

logo_2_zoo_gwo

Nie mogło być inaczej – Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe i Gdański Ogród Zoologiczny nawiązały współpracę. GWO tworzy ciekawe materiały o przyrodzie, przeznaczone dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Gdańskie zoo od blisko 70 lat realizuje misję ochrony zagrożonych gatunków oraz propaguje wiedzę o zwierzętach świata i ochronie środowiska. Jest pięknie położone i otwarte przez 365 dni w roku – odwiedź je osobiście, a jeśli nie możesz, zajrzyj na zoo.gda.pl.

W ramach tej współpracy przedstawiamy materiały edukacyjne przygotowane przez Gdański Ogród Zoologiczny. Zapraszamy na pasjonujący cykl filmów o zwierzętach – także tych mieszkających w gdańskim zoo. Czy wyjec czarny zawsze jest czarny? Ile zębów ma mrówkojad? Czy węże są zimne? Na te i inne pytania odpowiedzą pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

Zachęcamy też do obejrzenia filmu o tym, jak na przestrzeni wieków ewoluowały miejsca, w których prezentowano różne gatunki zwierząt, i jakie idee przyświecają współczesnym ogrodom zoologicznym.

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.