Punktowce

Punktowce

Zestawy zadań, które doskonalą umiejętność rysowania figur płaskich i przestrzennych, pomagają utrwalić  podstawowe zagadnienia z geometrii, ćwiczą sprawne obliczanie obwodów i pól, a przede wszystkim rozwijają wyobraźnię geometryczną.

Forma Punktowców?

To notesy z wyrywanymi kartkami. Każdy uczeń pracuje z pojedynczą kartką (1 lub 2 zadania), a po wykonaniu rysunków porównuje rozwiązania oraz dyskutuje o ich poprawności z koleżankami i kolegami. Kartki, być może uzupełnione o wspólne spostrzeżenia i wnioski, można wkleić do zeszytu jako notatkę z lekcji.

Jakie zadania w Punktowcach?

Podzielone na klasy, ułożone tematyczne i zróżnicowane pod względem trudności, dzięki temu uczniowie zawsze pracują z ćwiczeniami na miarę swoich możliwości.

Do czego wykorzystać Punktowce?

Do pracy na lekcji lub na zajęciach dodatkowych, jako pracę domową albo materiał dla rodziców i opiekunów do pracy z dzieckiem.

Atuty Punktowców?

Rysunki są wykonywane na siatce kwadratowej (polecanej w podstawie programowej) i siatce trójkątnej. To pozwala wykorzystać własności kwadratu i trójkąta równobocznego.

Wyrywane kartki z niewielką liczbą zadań ułatwiają pracę uczniom, którzy nie radzą sobie z wykonywaniem dłuższych prac.

To wszystko, co można powiedzieć o Punktowcach?

Nie, resztę trzeba zobaczyć.

 

Seria Punktowce:

Punktowce. Pola i obwody. Klasy 4–8

Punktowce. Prostopadłościany i sześciany. Klasy 4–8

Punktowce. Ćwiczenia rozgrzewkowe

Opanowana umiejętność rysowania figur, utrwalone podstawowe zagadnienia z geometrii, a przede wszystkim rozwinięta wyobraźnia geometryczna – to efekty ćwiczeń uczniów z Punktowcami. Jednak zanim zacznie się na serio ćwiczyć, dobrze się nieco rozgrzać.

Punktowce. Ćwiczenia rozgrzewkowe wykorzystaj jako wstęp lub przetarcie przed pracą z Punktowcami. Pomogą Ci poznać specyfikę Punktowców i ocenić, czy Twoi uczniowie z klas 4–8 są na nie gotowi. 

Punktowce. Ćwiczenia rozgrzewkowe. Klasy 4–6

Punktowce. Ćwiczenia rozgrzewkowe. Klasy 7–8

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.