Książki i gry na nagrody i prezenty

Książki i gry na nagrody i prezenty

W życiu szkoły prezenty dla uczniów najczęściej kupowane są na zakończenie roku szkolnego lub z okazji pasowania pierwszoklasistów. Zdarza się jednak, że w czasie roku szkolnego jest potrzeba zakupu książek czy drobnych upominków na nagrody w konkursach lub na prezenty świąteczne. Na te (i nie tylko) okoliczności przygotowaliśmy szczególną ofertę. Nasz wybór padł zarówno na pozycje rozrywkowe i ciekawostkowe (ze względu na uczniów), jak i edukacyjne i rozwijające (ze względu na nauczycieli). Dodatkowo na poniższe książki z oferty wydawnictwa Adamada przewidziany jest rabat w wysokości 40%. Wystarczy przy zamówieniu wpisać kod: GWO-NAGR-ODY1

Oferta wydawnictwa Adamada

Kilka niedużych historii

Katarzyna Wasilkowska przedstawiła w swoich opowiadaniach wzięte z życia, czasem niełatwe historie, które mogłyby się przydarzyć każdemu dziecku. Ogromną siłą tej książki jest ukazanie dziecięcych emocji „od środka” oraz odwaga w przedstawianiu prawdziwych problemów (np. dorośli nie rozumieją dzieci, bywają niesprawiedliwi), co nie należy do reguły w literaturze dla młodszych czytelników. Dlatego każda z ośmiu opisanych sytuacji będzie świetnym początkiem rozmowy, co może się przełożyć na rozwiązanie problemu, uwrażliwienie na innych czy nawet zmianę zachowania.

Jak koala zjadł rogala

Treści zawarte w tej pouczającej lekturze rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kształtują wrażliwość oraz umiejętność logiczno-abstrakcyjnego myślenia, ćwiczą pamięć, a także zachęcają do zdobywania wiadomości na temat świata zwierząt. Dużą wartość edukacyjną i rozwojową mają zamieszczone na końcu książeczki ćwiczenia językowe, plastyczne i  matematyczne (z odpowiedziami), ciekawostki oraz dodatkowa zwrotka, zachęcająca do troski o zwierzęta.

Tumfacek i Zbieg z Okoliczności

Ta radosna i pełna niczym nieskrępowanej fantazji książka zaprasza czytelników do swojego świata, by mogli poznać Tumfacka i jego przyjaciół oraz uczestniczyć razem z nimi w doniosłych wydarzeniach, takich jak burza czy koniec świata. Jest ciekawa językowo, mnóstwo w niej zabawnych neologizmów i żartobliwie użytych powiedzonek. A dodatkowo to historia o przyjaźni. Często trudnej i burzliwej, ale prawdziwej. Takiej, którą umacnia każda przeszkoda.

Obrazy matematyki. Z wizytą w muzeum sztuki

W obrazie Jaspera Johnsa można znaleźć cyfry od 0 do 9. Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte Seurata składa się z mnóstwa punktów. Dzieła Kandinsky’ego przedstawiają różne figury geometryczne. Degas ukazuje malowane przez siebie postaci z różnej perspektywy – z góry, z dołu. A czy wiecie, że obraz Rene Magritte’a Spacery Euklidesa przedstawia dwa identyczne stożki? Jak to możliwe – sprawdźcie koniecznie w tej książce. Ta lektura inspiruje do własnych poszukiwań i interpretacji.

Co zrobić z tą chmurą smogu?

Książka kładzie nacisk na sprawczość każdego z nas i nasze możliwości zmieniania świata. A te w przypadku smogu należą do bardzo skomplikowanych: niektóre działania mogą podjąć tylko rządy i przemysł. Jednak autorzy znaleźli aktywności dostępne zwykłym ludziom, a nawet dzieciom.

 

Co zrobić z tą górą śmieci?

Jest to wyjątkowa książka o ekologii dla dzieci, bo nastawiona przede wszystkim na praktykę i skupiona na rozwiązywaniu problemów wzmożonej produkcji śmieci. Zaraża entuzjazmem postawy ekologicznej.  Motywuje do działania i podsuwa proste pomysły, od których warto zacząć swoją aktywność związaną z dbaniem o planetę.

 

Franek Błyskawica

Bohaterem książki jest sześcioletni Franek Błyskawica, który nie lubi brukselki, ale uwielbia zagadki, również kryminalne. Na szczęście ma dużo okazji, by sprawdzić się w działaniu, bowiem w okolicy bardzo często przydarza się coś dziwnego. Zatem Franek musi ustalić: skąd się wzięło szklane jajko w wykopaliskach, kto jest szóstym ananasem, kto ukradł opony traktora Horacego i gdzie się podziała broszka, która nie jest broszką – a nie są to jedyne nietypowe sprawy, z którymi ma do czynienia.  Bystremu przedszkolakowi pomaga mama, a w poszczególne akcje włączają się też sąsiedzi i całkiem nieznani ludzie.

Niezbyt tęga księga

Książka jest zbiorem niedługich, ale pomysłowych i zabawnych opowiadań. Większość z nich została skonstruowana na podstawie przewrotnego odczytania schematu rozmaitego pochodzenia: językowego, baśniowego, a także banału wziętego z codziennego życia. Oprócz radości płynącej z czytania tych doskonale napisanych tekstów jest w nich też zawarta pewna nauka: odbiorca zaczyna dostrzegać humor w pozornie zwyczajnych, nawet nudnych okolicznościach.

 

Głupi Funio

To jedna z tych książek, które w nieoczywisty sposób opowiadają o oczywistych sprawach. To książka nietuzinkowa, niosąca wartości, ale bez zbędnego dydaktyzmu. Jest zabawna, choć porusza nie tylko śmieszne tematy, jest delikatna, lecz ma ogromną moc. I przede wszystkim wzrusza. Kiedy jest się członkiem pewnej społeczności, to siłą rzeczy chce się do niej dostosować: respektować reguły, szanować tradycje i dogadywać z innymi. Bywa jednak, że przyjęte za pewnik prawdy o życiu trzeba przemyśleć od nowa. O tym właśnie jest ta książka. Warto przeczytać ją dziecku i z dzieckiem. I porozmawiać, bo zaprasza do refleksji.

Wielkie odkrycie Bubal

Powiedzenie, że potrzeba jest matką wynalazków, znalazło zastosowanie w tej książce. Przejęta losem swoich zwierząt rezolutna dziewczynka wynalazła pierwsze prymitywne liczby, mające jej ułatwić opiekę nad stadem. Jak do tego doszło? Jak wyglądałoby dziś nasze życie, gdyby nie pomysłowa Bubal? Autorka w prosty, zrozumiały sposób prezentuje młodym czytelnikom historię powstania liczb. Matematyka jeszcze nigdy nie była tak przyjemna.

Geometria faraona

Książka ta jest lekkim wprowadzeniem w niektóre zastosowania geometrii. Problemy matematyczne zostały zgrabnie wplecione w treść przygód małego Egipcjanina Amesa i jego bliskich. Przenosimy się zatem do starożytnego Egiptu i poznajemy praktyczne wykorzystanie podstawowych zasad geometrycznych. Bohaterami książki są nie tylko dzieci, ale również sznurek, za pomocą którego można naprawdę wiele zdziałać: narysować kwadrat, wyznaczyć kąt prosty czy środek prostokąta.

Śrubek i tajemnice Maszynerii

Pomysł na powieść o dystopijnym świecie robotów jest niezwykle oryginalny, a idea przyświecająca całości – również niebanalna. W zamieszkałej przez roboty Maszynerii szerzy się wirus, a każdy zakażony zostaje poddany przymusowej izolacji. Niepokorny Śrubek wraz z grupą przyjaciół zamierza go pokonać, nie zważając na zakazy władcy. To książka o wytrwałym dążeniu do celu, mechanizmach rządzących polityką i podążaniu własną ścieżką na przekór trudnościom. Książka otrzymała Nagrodę Główną Konkursu Literackiego im. Kornela Makuszyńskiego w 2021 roku.

Na pomoc, Patycjo!

Mądra i zabawna lektura, będąca doskonałym sposobem na chandrę. Patycja udowadnia, że udać może się wszystko. Pokazuje, że trzeba zwracać uwagę na potrzeby innych i że warto pomagać. Wyobraźnia Patycji nie zna granic, a dobre serce z dnia na dzień wydaje się rosnąć. Wszystko to wplecione jest w akcję pełną szalonej fantazji, ale nie takiej, która nie mogłaby się w życiu wydarzyć.

Józia Kłopotek i otchłań klęsk

W książce tej znajdziemy wszystko, co powinno trafić do lektury dla młodych czytelników: niektóre fragmenty wywołują salwy śmiechu, inne skłaniają do refleksji. Pojawiają się wątki nawiązujące do spraw ważnych dla całego społeczeństwa, zwłaszcza do równouprawnienia. Poruszony został również problem nieporozumienia między rodzicami, co szczególnie dotyka dzieci. Ten ścisły związek z prawdziwym życiem to wielki atut książki.

Oferta GWO

Karty do gry piotruś

Dzikie łabędzie czy Brzydkie kaczątko? Ślimak czy Entliczek-pentliczek? Która karta pasuje do którego utworu? Polecamy 3 komplety kart do gry piotruś na motywach ponadczasowych tekstów literatury dziecięcej. W skład każdego kompletu wchodzi 12 par kart oraz pojedyncza karta piotruś. Każda para jest oznaczona innym kolorem i oparta na motywach jednego z utworów. Karty (po odłożeniu piotrusia) można też wykorzystać do gry typu memory.

Memory ortograficzne

Rz czy ż? Ó czy u? Ch czy h? Kto więcej zapamięta, ten będzie lepszy z ortografii. Uniwersalne zasady gry memory wykorzystane zostały do utrwalania pisowni trudnych wyrazów. Dobierając pary obrazek–wyraz, dzieci poznają ortografię, a przy okazji ćwiczą pamięć i spostrzegawczość.

Kto więcej zapamięta? – tabliczka mnożenia z M+

6 pomnożone przez 8 to…? 5 razy 7 równa się …? W tej grze wygrana zależy od dobrej pamięci wzrokowej i umiejętności szybkiego wykonywania obliczeń. Kto więcej zapamięta?, jak każda dobra gra, wprowadza na lekcje ożywcze urozmaicenie. Gimnastykuje uczniowskie umysły, pozwala zrobić dobry użytek z opanowanej wiedzy i sprawdza, co pozostało w głowach z nauki tabliczki mnożenia.

Domino matematyczne

Domino ćwiczy umiejętności dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. W każdym zestawie znajdują się 4 różne karty. Każda karta zawiera kilkanaście jednakowych elementów z wpisanymi w nich liczbami oraz działaniami (karty nie różnią się poziomem trudności). Poprawnie dopasowane elementy ułożą się w figury, m.in. misia, psa i żółwia. Doskonałe na powtórki, zastępstwa i zajęcia wyrównawcze.

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.