Oferta dotacyjna. Pytania i odpowiedzi

Poznanie oferty dotacyjnej

GWO przygotowało ofertę podręczników i ćwiczeń dla wszystkich klas objętych dotacją (szkoła podstawowa: klasy 1–8), która oczywiście mieści się w kwotach ministerialnych dotacji.

Wszystkie podręczniki, które oferujemy w ramach dotacji, są zgodne z obowiązującą w danej klasie podstawą programową oraz odpowiadają wymogom ustawy oświatowej (m.in. są pozbawione odniesień do innych publikacji i dostosowane do pracy z trzema rocznikami uczniów).
Wszystkie podręczniki GWO mają numery dopuszczenia MEN, upoważniające nauczycieli do wykorzystania ich w roku szkolnym 2023/2024.

Ucząc z serią Lokomotywa, nauczyciel zrealizuje wszystkie wymagania określone w obowiązującej podstawie programowej. Nie musi przy tym korzystać z innych materiałów edukacyjnych.

Zamawianie książek

Zamówienia można składać w:
1. księgarni w księgarni dotacyjnej GWO dotacja.gwo.pl
2. bezpośrednio u regionalnego przedstawiciela ds. sprzedaży i promocji www.gwo.pl/przedstawiciele-regionalni
3. w wydawnictwie Nowa Era lub u przedstawicieli tego wydawnictwa, którzy także zbierają zamówienia dotacyjne na materiały GWO.

Polecamy zakupy w księgarni dotacyjnej GWO – to specjalna sekcja naszej księgarni internetowej. Za jej pośrednictwem można wygodnie złożyć zamówienie na wszystkie publikacje GWO z oferty dotacyjnej w atrakcyjnych cenach i na specjalnych warunkach (m.in. z bezpłatną wysyłką, możliwością bezpłatnego jednokrotnego domówienia książek oraz odroczonym terminem płatności).

Zamówienia powinna składać jedna osoba z danej szkoły. Może być to dyrektor lub wyznaczony przez niego nauczyciel (bądź inny pracownik). W sytuacji, gdy część wybranych przez nauczycieli materiałów edukacyjnych (zeszytów ćwiczeń, zbiorów zadań, programów multimedialnych) nie mieści się w kwocie dotacji MEN, wówczas zakupu ich mogą dokonać także przedstawiciele rodziców (skarbnik klasy bądź Rada Rodziców). 

Zarówno nauczycieli, jak i dyrekcje szkół zachęcamy do postępowania zgodnie ze wskazanymi krokami i w proponowanych terminach. Najlepszym czasem na złożenie zamówienia na podręczniki i ćwiczenia jest czerwiec 2023 r. – dochowanie tego terminu gwarantuje najlepszą cenę na zakup materiałów ćwiczeniowych oraz swobodę w wyborze momentu dostawy książek do szkoły.

Oczywiście. Chcemy pomóc szkołom, aby nie miały żadnych problemów z realizacją zamówienia na podręczniki i ćwiczenia. Proponujemy dogodne termin realizacji zamówień oraz faktury z odroczonym terminem płatności (60 dni), który jest liczony od momentu wystawienia faktury.

Tak, szkoły niepubliczne rozliczają się na tych samych zasadach co państwowe.

Inne pytania

Jeśli rodzice i nauczyciele dojdą do wniosku, że materiały edukacyjne przekazane uczniom w ramach dotacji są niewystarczające, mogą zdecydować o samodzielnym zakupie dodatkowych pozycji wskazanych przez nauczyciela (zeszytów ćwiczeń, zbiorów zadań lub programów multimedialnych).

W poprzednich latach ponad 90% zakupów materiałów dodatkowych poza dotacją MEN kupowanych było w księgarni dotacyjnej GWO bezpośrednio przez rodziców bądź przedstawicieli klas (Rady Rodziców lub skarbników klas). Dzięki temu rozwiązaniu przedstawiciele klas korzystali z tych samych cen i ofert promocyjnych co szkoły. Podobne rozwiązanie będzie obowiązywało w roku szkolnym 2023/2024, a jedynym warunkiem skorzystania z oferty księgarni dotacyjnej GWO przez przedstawicieli klas jest konieczność zamówienia nie mniej niż 5 egz. danej pozycji.

Multimedialne wersje podręczników dotacyjnych powstały zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Multipodręczniki dla uczniów – cyfrowe wersje papierowych książek, które uczniowie otrzymują od GWO (za pośrednictwem nauczycieli) bezpłatnie. Dzięki temu podręczników nie trzeba nosić ze szkoły do domu. Wystarczy uruchomić multipodręcznik na domowym komputerze lub tablecie. Kody dostępu wysyłamy na początku roku szkolnego pod adresami e-mailowymi nauczycieli, którzy są członkami klubów przedmiotowych. Oferta multipodręczników dla uczniów nie dotyczy edukacji wczesnoszkolnej.

Multipodręczniki w wersji dla nauczyciela – cyfrowe wersje drukowanych podręczników uzupełnione o dodatkowe materiały, do których nie powinien mieć dostępu uczeń (karty pracy, kartkówki, sprawdziany, filmy itp.). Pozwalają na znaczne wzbogacenie lekcji i ułatwiają pracę. Nauczyciele otrzymują do nich dostęp bezpłatnie – mogą je uruchamiać na swoich kontach założonych w serwisie moje gwo.

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.