Edukacje społeczna i przyrodnicza

Edukacje społeczna i przyrodnicza

Opowieści o niezwykłych budowlach

Budynki w kształcie koszyka, buta lub toalety, dizajnerskie wille, okazałe mosty czy monumentalne świątynie – to wszystko i jeszcze mnóstwo innych ważnych i oryginalnych obiektów czeka na każdego, kto wybierze się
z bocianem Filipem i jego przyjacielem żabą Skoczkiem w podróż do świata architektury. Gotyk, renesans, barok, secesja, funkcjonalizm – co sobie życzysz. Siądź między skrzydłami Filipa, przygoda właśnie się zaczyna.

Opowieści o miastach i miasteczkach

Lodowaty Jakuck, pustynny Jazd czy nieistniejące miasto przyszłości Konza – zapraszamy do przemierzenia świata wzdłuż i wszerz wraz z koziołkiem Piotrem i kurką Klarą. Odwiedzisz miasta wielkie, małe, przeludnione, historyczne i te całkiem nowoczesne. Odkryjesz ich piękno i czasem zdziwisz się, jakie są różne. Wystarczy otworzyć strony bogato ilustrowanej książki i dać się pochłonąć gwarowi metropolii ze wszystkich zakątków globu.

Dzikie i domowe. Jak człowiek udomowił zwierzęta

Pies, kot, owca, koń, świnia, królik, kura, złota rybka… Wszystkie te zwierzęta domowe żyły kiedyś w stanie dzikim.
Dzięki tej pięknie zilustrowanej książce dowiesz się o niesamowitym procesie, jakim jest ujarzmianie dzikiej natury przez człowieka, i poznasz mechanizmy rządzące ewolucją różnych gatunków zwierząt.

Klasy 0 i 1

Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji

Gdzie czyhał na swoje ofiary „krokodyl naleśnik”? Czym przerażał smilodon? Jakie zwierzę znosiło jaja o średnicy metra?
Pocieszne wombaty były wielkie jak nosorożce, hipopotamy i wieloryby mają tego samego pradziadka, a rekiny prawie wcale nie różnią się od swoich przodków żyjących miliony lat temu. Jakie jeszcze sekrety skrywa historia ewolucji?

Klasy 2 i 3

Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody

Po co ceramikowi gęsie pióro? Dlaczego farmerowi lepiej myśli się w polu? Co robią rybacy, kiedy czekają na wyciągnięcie sieci?
O swojej pracy opowiedzieli przedstawiciele 12 naprawdę ciekawych profesji. Książka przeznaczona dla najmłodszych, którzy są ciekawi świata, a jednocześnie będą szukali w nim swojego miejsca. Kto wie, może pod wpływem lektury świat zyska kolejną świetną pilotkę samolotu odrzutowego?

Tę pozycję można wykorzystać przy realizacji następujących punktów z podstawy programowej:  III 1.5, IV 2.1.

Klasy 2 i 3

Co zrobić z tą chmurą smogu?

To jest książka dla mniejszych i większych dzieci, choć powinni ją przeczytać także dorośli. Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, by zastanowić się, dlaczego powietrze, którym oddychamy, jest tak zanieczyszczone.
I czy możemy z tym coś zrobić?
Pewnie! W książce znajdziesz kilka sposobów na zmniejszenie poziomu smogu. Niestety, nie wszystkie działania zależą od nas. Niektóre mogą podjąć tylko rządy i przemysł. Warto więc wiedzieć, czego powinniśmy od nich oczekiwać. Rzecz jasna, sami też musimy działać, nawet jeśli uda się zmienić tylko drobiazgi.

Klasy 2 i 3

Co zrobić z tą górą śmieci?

Jak można ograniczać konsumpcję? Jakie prezenty cieszą planetę? Co to jest kompost?
Pozycja przybliżająca dzieciom zagadnienia związane z ekologią. Czytając książkę od początku do końca, można poznać kilka praktycznych sposobów na ograniczenie ilości odpadów. Przeglądając strony od końca do początku, zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez strzałki, można zobaczyć, jak bardzo świat zasypany jest odpadami.

Tę pozycję można wykorzystać przy realizacji następującego punktu z podstawy programowej:  IV 1.8.

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.