O serii Sztuka wyrazu

Sztuka wyrazu

Zainteresować, ułatwić, nauczyć

W naszej serii podręczników do języka polskiego przygotowywanych do nowego liceum i technikum chcemy osiągnąć dwa najważniejsze cele:

  • wyposażyć uczniów w wiedzę z zakresu literatury, języka i kultury, która będzie dla nich swego rodzaju ekwipunkiem kulturowym,
  • pomóc im przygotować się do matury.

Zależy nam na tym, by uczniowie korzystający z naszych podręczników mogli śmiało, bez kompleksów i kompetentnie zacząć kolejny etap swojego życia. Pomoże im w tym świadomość, że funkcjonują w świecie, którego bogactwem jest znany im i zrozumiały dorobek kulturowo-literacki. Dzięki temu będą też mogli w miarę potrzeb i chęci uzupełniać oraz rozwijać swoje kompetencje uczestników świata kultury.

Seria Sztuka wyrazu będzie się składać z 7 tomów. Każdy tom będzie zawierał wyraźnie oznaczone treści z zakresów podstawowego i rozszerzonego.

Klasa 1

Tom 1. Starożytność, średniowiecze
Tom 2. Renesans, barok, oświecenie

Klasa 2

Tom 3. Romantyzm
Tom 4. Pozytywizm

Klasa 3

Tom 5. Młoda Polska
Tom 6. Dwudziestolecie międzywojenne, literatura wojny i okupacji

Klasa 4

Tom 7. Współczesność

Klasa 5 (technikum)

Tom 7. Współczesność

Przewodnik po serii Sztuka wyrazu

W prezentowanym przewodniku znajdują się najważniejsze informacje o atutach naszych podręczników dla liceum i technikum, a także wiadomości o materiałach dodatkowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą serią.

Chcesz być informowany o ofercie GWO?

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.