Kalendarz ósmoklasisty język polski
Język polski. Kalendarz ósmoklasisty
Materiały, które publikujemy na tej stronie, przeznaczone są dla uczniów, którzy:
- są ósmoklasistami,
- zaczęli już myśleć o zbliżającym się egzaminie,
- mają Kalendarz ósmoklasisty i chcą z nim pracować.
Jeżeli należysz do tej szczególnej grupy, to znalazłeś się we właściwym miejscu i masz w rękach narzędzia do tego, żeby projekt „egzamin ósmoklasisty” zakończyć sukcesem. Kalendarz ósmoklasisty to zestaw zadań z ustalonym harmonogramem pracy:
- Jeśli zaczniesz powtórki w październiku, to wystarczy, że będziesz ćwiczyć przez 15 minut dziennie, a z całym materiałem wyrobisz się do kwietnia. Co więcej – ustalony plan pracy daje Ci wolne w weekendy i święta!
- Jeśli zaczniesz później, to co prawda zarwiesz kilka weekendów, ale nadal będziesz mieć szansę wyrobić się do egzaminu.


W ofercie do języka polskiego mamy wiele dodatkowych książek i pomocy dydaktycznych, również dla uczniów, którzy chcą gruntownie przygotować się do egzaminu ósmoklasisty. Wspomagamy uczniów w doskonaleniu różnorodnych umiejętności.
Przedstawiamy kilka wybranych publikacji i zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą, która jest dostępna na stronie ksiegarnia.gwo.pl.
Język polski. Repetytorium. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty
Repetytorium pomoże uczniom uporządkować wiedzę przed egzaminem. Najwięcej miejsca w książce poświęcamy przypomnieniu treści i problematyki lektur obowiązkowych oraz zadaniom zgodnym
z wymaganiami egzaminacyjnymi. Ponadto są tu elementy wiedzy o literaturze, omówienie form wypowiedzi pisemnych z zadaniami oraz zagadnienia językowe.

Język polski. Testy. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty
W książce znajduje się 8 arkuszy z zadaniami egzaminacyjnymi różnych typów wraz z kluczem odpowiedzi. Rozwiązując samodzielnie testy, uczeń przećwiczy wyrywkowo wszystkie istotne umiejętności polonistyczne potrzebne na egzaminie.

Język polski. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
Zestawy zadań
Gotowe zestawy zadań z kluczami odpowiedzi pomagają w powtórzeniu materiału oraz przećwiczeniu umiejętności sprawdzanych na egzaminie. Publikacja składa się z: 10 zestawów z zadaniami różnych typów – zamkniętymi i otwartymi, tematów wypracowań twórczych i argumentacyjnych w każdym zestawie oraz rozszerzonego klucza odpowiedzi ze wskazówkami na temat punktowania.

Język polski. Kalendarz ósmoklasisty
Kalendarz ósmoklasisty to zestaw zadań z ustalonym harmonogramem pracy. Korzystanie z publikacji jest bardzo proste, a przy tym efektywne. Nauka trwa tylko 15 minut dziennie (weekendy i święta są wolne). Materiał przerabia się zgodnie z ustalonym terminarzem (od października do kwietnia). Warto dodać,
że zadania w kalendarzu zostały opracowane zgodnie z założeniami przedstawionymi przez CKE
w Informatorze o egzaminie ósmoklasisty.

Wędrówki po tematach. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty
z języka polskiego
Publikacja, która pomoże rozwijać u uczniów zmysł tropienia motywów literackich oraz pozaliterackich,
np. związanych ze sztuką. Uczniowie dowiedzą się, jak dobierać właściwe utwory, problemy czy wątki
do tematów wypracowań i jak wykazywać się znajomością motywów. Staną się bardziej biegli w wyrażaniu opinii, a także uzasadnianiu ich. Wielkim atutem książki są ćwiczenia, które pomogą zastosować zdobyte umiejętności w praktyce.

Lektury dla klas 7–8. Zeszyt ćwiczeń
Niesztampowa publikacja jest nieocenioną pomocą dla uczniów mających trudności z czytaniem
i rozumieniem lektur. Książka ułatwia analizę tekstu, odnajdywanie ukrytych sensów i zapamiętywanie najistotniejszych wątków. Pomysłowe i twórcze zadania można rozwiązywać zarówno na lekcji,
jak i w domu. Zeszyt zawiera propozycje omówień większości lektur obowiązkowych wymienionych w podstawie programowej dla klas 7–8.

Lektury dla klas 4–6. Zeszyt ćwiczeń
Młodsza siostra książki Lektury dla klas 7–8. Zeszyt ćwiczeń, która już stała się bestsellerem.
Publikacja przeznaczona dla uczniów klas 4–6, szczególnie tych, którym czytanie i rozumienie lektur przychodzi z trudem. Książka ułatwia analizę tekstu, odnajdywanie ukrytych sensów i zapamiętywanie najistotniejszych wątków. Dodatkowo jeden z modułów zawiera informacje i ćwiczenia z teorii literatury. Zadania można rozwiązywać zarówno na lekcji, jak i w domu. Zeszyt składa się z propozycji omówień większości lektur obowiązkowych wymienionych w podstawie programowej dla klas 4–6.
