30-lecie GWO

Od 30 lat dzielimy się wiedzą, czyli historia GWO

Powstaliśmy w 1991 roku i byliśmy wtedy jedną z pierwszych prywatnych oficyn edukacyjnych w kraju. Z naszych podręczników w przedszkolach, szkołach podstawowych, liceach i technikach stale korzysta ponad 46 000 nauczycieli. Ten niewątpliwy sukces zawdzięczamy znakomitym autorom, współpracy z doświadczonymi pedagogami, wrażliwości na uwagi nauczycieli oraz nieustannej trosce o jakość merytoryczną i edytorską publikowanych książek.

Zajmujemy się również edukacją multimedialną, pod imprintem ADAMADA wydajemy literaturę dla dzieci oraz angażujemy się w szereg inicjatyw oświatowych, takich jak projekt edukacyjny LEPSZA SZKOŁA czy szkolenia w ramach Akademii GWO.

Wykłady

30-lecie istnienia GWO to dobra okazja, by podzielić się z Państwem tym, co przez trzy dekady było i nadal jest wyjątkowo cenne – wiedzą. Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnych wykładach edukacyjnych:

online
8.12.2021
17:00

Dobrzy nauczyciele patrzą pod nogi, a nie w gwiazdy

Jeśli edukacja ma być efektywna, powinna opierać się na obiektywnych faktach, a nie na osobistych osądach, teoriach i przyzwyczajeniach. To stwierdzenie Davida Hargreavesa wywołało burzę w brytyjskiej edukacji w latach 90. ubiegłego wieku. To właśnie proces, formy i skutki zastosowania w praktyce edukacji opartej na dowodach będą głównym tematem wykładu.

Omawiane zagadnienia:
  • Przyszłość edukacji – plotki.
  • Prognozowanie – argumenty przeciwko.
  • Edukacja oparta na dowodach.
Prowadzący

Aleksander Pawlicki
Nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie, filozofii i retoryki. Autor programu oraz podręczników do historii i społeczeństwa dla szkoły podstawowej, współautor podręcznika do WOS w liceum. Trener prowadzący zajęcia m.in. dla Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Historii Polski, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Ery Ewaluacji, Centrum Wolontariatu oraz Grupy PWN. Wykładowca w Szkole Edukacji PAFW i UW.

online
9.12.2021
17:00

Jak rozgryźć uczniowski mózg?

Nieposłuszeństwo, negowanie autorytetów i bunt to najczęstsze postawy obserwowane wśród dorastającej młodzieży. Winą za te antyspołeczne zachowania obarczyć można nie w pełni wykształcony mózg, który podejmuje niedojrzałe decyzje i nie potrafi przewidzieć ich konsekwencji, nie radzi sobie z integrowaniem informacji i celowym planowaniem działań. Jak pracować z dojrzewającym uczniem, by przekuć jego emocjonalne huśtawki w edukacyjny sukces, opowiemy w trakcie wykładu.

Omawiane zagadnienia:
  • Mózg – fazy dojrzewania.
  • Edukacyjne i społeczne zagrożenia i szanse związane z niedojrzałością mózgu.
  • Różne etapy rozwoju mózgu – metody pracy z uczniem.
Prowadzący

Wojciech Glac
Doktor neurobiologii, wykłada na kierunkach Biologia, Biologia medyczna, Psychologia i Kryminologia. Popularyzator wiedzy o mózgu. Od 10 lat organizuje Dni Mózgu w Trójmieście. Jest laureatem nagrody Popularyzator Nauki przyznawanej przez Serwis Nauka w Polsce PAP i Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Nagrody Nauczyciel Roku dla najlepszych nauczycieli Uniwersytetu Gdańskiego.

online
14.12.2021
17:00

Nauczyciel, czyli kto? O zmieniającej się roli nauczyciela

Nienaruszalny autorytet, alfa i omega, podstawowe źródło wiedzy – tak pojmowana rola nauczyciela zdezaktualizowała się już dawno. Są obszary i umiejętności, w których uczniowie czują się lepiej niż ich nauczyciele. Czy w dobie internetu i powszechnego dostępu do informacji nauczyciel jest jeszcze potrzebny? Jaką funkcję może pełnić w przyszłości? To zagadnienia, które poruszymy w trakcie wykładu.

Omawiane zagadnienia:
  • Nauczyciel – wczoraj i dziś.
  • Ewolucja zawodu nauczyciela.
  • Współczesna dydaktyka – perspektywy i kierunki.
Prowadzący

Tomasz Szkudlarek
Profesor nauk humanistycznych, pedagog, kierownik Zakładu Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Należy do światowej czołówki przedstawicieli krytycznych badań społecznych – pedagogiki krytycznej, pedagogiki kultury, pedagogiki radykalnej.

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.