Edukacje społeczna i przyrodnicza

Edukacje społeczna i przyrodnicza

Klasy 0 i 1

Co ma kura z jaszczura? Wielka księga ewolucji

Gdzie czyhał na swoje ofiary „krokodyl naleśnik”? Czym przerażał smilodon? Jakie zwierzę znosiło jaja o średnicy metra?
Pocieszne wombaty były wielkie jak nosorożce, hipopotamy i wieloryby mają tego samego pradziadka, a rekiny prawie wcale nie różnią się od swoich przodków żyjących miliony lat temu. Jakie jeszcze sekrety skrywa historia ewolucji?

Klasy 1–3

Ja i świat. Informacje w obrazkach

Czy w Dhace rzeczywiście jest tak ciasno? Gdzie leży miasto, w którym nie wychodzi się z domu bez czapki? W którym państwie je się zupę na śniadanie?
Nawet mniej ciekawe informacje łatwiej zapamiętać, kiedy można je zobaczyć. Od tego są infografiki, czyli informacje zamienione w obrazki. Książka przedstawia dane statystyczne w formie atrakcyjnej graficznie i jest kopalnią wiedzy o współczesnym świecie.

Tę pozycję można wykorzystać przy realizacji następujących punktów z podstawy programowej:  I 6.2, II 6.9, III 1.6, IV 2.12.

Klasy 2 i 3

Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody

Po co ceramikowi gęsie pióro? Dlaczego farmerowi lepiej myśli się w polu? Co robią rybacy, kiedy czekają na wyciągnięcie sieci?
O swojej pracy opowiedzieli przedstawiciele 12 naprawdę ciekawych profesji. Książka przeznaczona dla najmłodszych, którzy są ciekawi świata, a jednocześnie będą szukali w nim swojego miejsca. Kto wie, może pod wpływem lektury świat zyska kolejną świetną pilotkę samolotu odrzutowego?

Tę pozycję można wykorzystać przy realizacji następujących punktów z podstawy programowej:  III 1.5, IV 2.1.

Klasy 2 i 3

Co zrobić z tą górą śmieci?

Jak można ograniczać konsumpcję? Jakie prezenty cieszą planetę? Co to jest kompost?
Pozycja przybliżająca dzieciom zagadnienia związane z ekologią. Czytając książkę od początku do końca, można poznać kilka praktycznych sposobów na ograniczenie ilości odpadów. Przeglądając strony od końca do początku, zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez strzałki, można zobaczyć, jak bardzo świat zasypany jest odpadami.

Tę pozycję można wykorzystać przy realizacji następującego punktu z podstawy programowej:  IV 1.8.

Materiały tylko dla nauczycieli.
Zaloguj się jako klubowicz.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej
Wiadomość została wysłana do odpowiedniego działu.