Egzamin ósmoklasisty

Kalendarze ósmoklasisty

W Kalendarzach zastosowano metodę małych kroków – materiał podzielono na łatwo przyswajalne porcje, dzięki czemu nauka zajmuje kilkanaście minut dziennie. Z Kalendarzami uczniowie poznają wszystkie możliwe typy zadań.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Zestawy zadań i testy

Książki pomagają w powtórzeniu materiału oraz przećwiczeniu umiejętności sprawdzanych na egzaminie. Zadania zostały opracowane na podstawie wytycznych CKE.

Próbny egzamin z GWO

Nasze testy są wzorowane na materiałach CKE. Wraz z wydrukowanymi arkuszami, które wyślemy do Twojej szkoły, otrzymasz dostęp do raportu z wynikami pojedynczych uczniów oraz klasy (na tle szkoły, województwa i całego kraju).

PowtórkoMat 8

Internetowy program do powtórek przed egzaminem. Zawiera: kilkaset interaktywnych zadań o zmiennych danych liczbowych, kilkanaście próbnych zestawów wzorowanych na testach CKE, wskazówki do zadań oraz instruktażowe filmy.

Egzamin ósmoklasisty
po nowemu z M+

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia „Przy kawie o matematyce. M+ omawia zmiany w tegorocznym egzaminie ósmoklasisty”. Dowiedzą się Państwo m.in., jak wypada porównanie wymagań egzaminacyjnych i podstawy programowej. Ważnym elementem będzie analiza zadań egzaminacyjnych pod kątem obowiązujących obecnie wymagań.

Egzamin ósmoklasisty
po nowemu z Między nami

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia „Okiem polonisty praktyka. Między nami omawia zmiany na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty”. Dowiedzą się Państwo m.in., jak wypada porównanie wymagań egzaminacyjnych i podstawy programowej oraz jak będzie wyglądała „odchudzona” lista lektur (do czego uczniowie muszą się odwołać, jakie lektury muszą znać).

Zapowiedzi

Matematyka. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Repetytorium

W książce znajdziemy kilkaset zadań typu egzaminacyjnego, w tym zadania pochodzące z autentycznych arkuszy. Kilkadziesiąt rozwiązanych przykładów wraz z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania pomaga uczniom przećwiczyć kluczowe umiejętności. W każdym dziale umieszczono część teoretyczną umożliwiającą powtórzenie najważniejszych wiadomości. Zadaniom przypisano wymagania ogólne i szczegółowe z podstawy programowej, dzięki czemu uczeń w trakcie pracy z książką może sprawdzić stopień opanowania wiadomości i umiejętności wymaganych na egzaminie.

Książka ukaże się we wrześniu 2021 r.Wędrówki po tematach

Publikacja, która pomoże rozwijać u uczniów zmysł tropienia motywów literackich oraz pozaliterackich, np. związanych ze sztuką. Pozycja obowiązkowa przed egzaminem ósmoklasisty. Uczniowie dowiedzą się, jak dobierać właściwe utwory, problemy czy wątki do tematów wypracowań i jak wykazywać się znajomością motywów. Staną się bardziej biegli w wyrażaniu opinii, a także uzasadnianiu ich. Wielkim atutem książki są ćwiczenia, które pomogą zastosować zdobyte umiejętności w praktyce.

Książka ukaże się w sierpniu 2021 r.

Historia. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty.
Zestawy zadań

Wiosną 2024 roku uczniowie po raz pierwszy będą mogli wybrać historię jako czwarty obowiązkowy przedmiot na egzaminie ósmoklasisty. Przed tym wyzwaniem warto sięgnąć po naszą nowość: Historia. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Zestawy zadań. Książka składa się z dwóch części: 24 zestawów zadań zamkniętych i otwartych, dopasowanych do każdego z działów (od starożytności do czasów powojennych), oraz zbioru przykładowych arkuszy egzaminacyjnych. Zwieńczeniem jest klucz odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych, a także przykładowe odpowiedzi do wszystkich zadań otwartych.

Książka ukaże się w lipcu 2021 r.

Egzamin maturalny

Kalendarz maturzysty

Polecamy książkę Kalendarz maturzysty. Przygotowanie do matury w zakresie podstawowym. Kalendarzowa metoda przygotowań do egzaminu sprawdza się od lat. Wystarczy przez kilkanaście minut dziennie rozwiązywać specjalnie opracowane zadania. Od poniedziałku do czwartku licealista rozwiązuje zadania testowe, a w piątek – zadania otwarte.

MatNau!

Interaktywne zadania z matematyki dla liceum i technikum z przykładowymi rozwiązaniami. Program ułatwia uczniom samodzielne opanowanie podstawowych umiejętności matematycznych, przygotowanie się do klasówek oraz poprawienie ocen.

Matematura.pl. Zestawy zadań

Dostępny przez internet program komputerowy, który pomaga przygotować się do obowiązkowej matury z matematyki na poziomie podstawowym. Program generuje próbne zestawy maturalne. Na rozwiązanie zadań uczeń ma 170 minut, czyli tyle, ile na prawdziwym egzaminie. Dzięki temu może bezstresowo sprawdzić swoje umiejętności.

Próbna matura z matematyki (zakres podstawowy i rozszerzony)

Próbna matura z matematyki zapewnia miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów. Pozwala oswoić się z formułą egzaminu i uzyskać informację na temat stopnia swojego przygotowania. W ramach programu nauczyciel przeprowadza test wzorowany na arkuszu CKE, a następnie otrzymuje kompleksowy raport na temat wyników każdego ucznia.

Próbna matura z języka polskiego (zakres podstawowy i rozszerzony)

Próbna matura z języka polskiego zapewnia miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów. Pozwala oswoić się z formułą egzaminu i uzyskać informację na temat stopnia swojego przygotowania. W ramach programu nauczyciel przeprowadza test wzorowany na arkuszu CKE, a następnie otrzymuje kompleksowy raport na temat wyników każdego ucznia.

Próbna matura z historii
(zakres rozszerzony)

Próbna matura z historii zapewnia miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów. Pozwala oswoić się z formułą egzaminu i uzyskać informację na temat stopnia swojego przygotowania. W ramach programu nauczyciel przeprowadza test wzorowany na arkuszu CKE, a następnie otrzymuje kompleksowy raport na temat wyników każdego ucznia.