Nowości

Nowa matura z języka polskiego. Ćwiczenia. Zakres podstawowy

Publikację rozpoczynają materiały pokazujące, jak można skonstruować odpowiedź ustną, oraz tematy do opracowania w ramach samodzielnych ćwiczeń. Główną część książki stanowią zadania przygotowujące do rozwiązania części pisemnej nowej matury. Po nich następują testy historycznoliterackie. Ostatnia część to wypracowania.

Nowa matura z matematyki. Arkusze

Książka pomaga skutecznie powtórzyć materiał iidobrze przygotować się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Dzięki publikacji uczniowie zapoznają się z formułą arkusza egzaminacyjnego oraz sprawdzą stopień opanowania wiadomości i umiejętności wymaganych na egzaminie.

Nowa matura z języka polskiego. Arkusze

Książka zawiera 10 arkuszy egzaminacyjnych do zakresu podstawowego przygotowanych w oparciu o aktualne wytyczne CKE do egzaminu maturalnego w 2023 i 2024 roku. Dodatkowo w publikacji znalazły się przykładowe tematy wypracowań do zakresu rozszerzonego oraz zadania pomocnicze przygotowujące do napisania wypracowania.

Matematyka. Repetytorium

W książce znajdziemy kilkaset zadań typu egzaminacyjnego, w tym zadania pochodzące z autentycznych arkuszy. Kilkadziesiąt rozwiązanych przykładów wraz z ćwiczeniami do samodzielnego wykonania pomaga uczniom przećwiczyć kluczowe umiejętności.

Wędrówki po tematach

Publikacja, która pomoże rozwijać u uczniów zmysł tropienia motywów literackich oraz pozaliterackich, np. związanych ze sztuką. Pozycja obowiązkowa przed egzaminem ósmoklasisty!

 

Egzamin ósmoklasisty – pomoce

Kalendarze ósmoklasisty

W Kalendarzach zastosowano metodę małych kroków – materiał podzielono na łatwo przyswajalne porcje, dzięki czemu nauka zajmuje kilkanaście minut dziennie. Z Kalendarzami uczniowie poznają wszystkie możliwe typy zadań.

Zestawy zadań, zeszyty ćwiczeń i testy

Książki pomagają w powtórzeniu materiału oraz przećwiczeniu umiejętności sprawdzanych na egzaminie. Zadania zostały opracowane na podstawie wytycznych CKE.

Próbny egzamin z GWO

Nasze testy są wzorowane na materiałach CKE. Wraz z wydrukowanymi arkuszami, które wyślemy do Twojej szkoły, otrzymasz dostęp do raportu z wynikami pojedynczych uczniów oraz klasy (na tle szkoły, województwa i całego kraju).

PowtórkoMat 8

Internetowy program do powtórek przed egzaminem. Zawiera: kilkaset interaktywnych zadań o zmiennych danych liczbowych, kilkanaście próbnych zestawów wzorowanych na testach CKE, wskazówki do zadań oraz instruktażowe filmy.

Szkolenia

Egzamin ósmoklasisty
po nowemu z M+

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia „Przy kawie o matematyce. M+ omawia zmiany w tegorocznym egzaminie ósmoklasisty”. Dowiedzą się Państwo m.in., jak wypada porównanie wymagań egzaminacyjnych i podstawy programowej. Ważnym elementem będzie analiza zadań egzaminacyjnych pod kątem obowiązujących obecnie wymagań.

Egzamin ósmoklasisty
po nowemu z Między nami

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia „Egzamin ósmoklasisty okiem praktyka. Garść przypomnień i pomysłów do zastosowania”. Dowiedzą się Państwo m.in., jak przybliżyć uczniom dwie formy wypowiedzi obowiązujące na egzaminie (rozprawka i opowiadanie) oraz jak je oceniać. Opowiemy także o zasadach pracy z tekstem ikonicznym.

Matura z języka polskiego
w 2023 roku

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze szkolenia „Matura z języka polskiego w 2023 roku. Obowiązujące zasady, zmiany w wymaganiach, przykłady zadań”. Dowiedzą się Państwo m.in.
o zmianach w wymaganiach egzaminacyjnych obowiązujących w 2023 i 2024 roku, a także poznają metody pracy z poszczególnymi typami zadań egzaminacyjnych na lekcjach języka polskiego.

Egzamin maturalny – pomoce

Nowa matura z matematyki. Arkusze

Książka pomaga skutecznie powtórzyć materiał i dobrze przygotować się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Dzięki publikacji uczniowie zapoznają się z formułą arkusza egzaminacyjnego oraz sprawdzą stopień opanowania wiadomości i umiejętności wymaganych na egzaminie.

MatNau!

Interaktywne zadania z matematyki dla liceum i technikum z przykładowymi rozwiązaniami. Program ułatwia uczniom samodzielne opanowanie podstawowych umiejętności matematycznych, przygotowanie się do klasówek oraz poprawienie ocen.

Matematura.pl. Zestawy zadań

Dostępny przez internet program komputerowy, który pomaga przygotować się do obowiązkowej matury z matematyki na poziomie podstawowym. Program generuje próbne zestawy maturalne. Na rozwiązanie zadań uczeń ma 170 minut, czyli tyle, ile na prawdziwym egzaminie. Dzięki temu może bezstresowo sprawdzić swoje umiejętności.

Próbna matura z matematyki (zakres podstawowy i rozszerzony)

Próbna matura z matematyki zapewnia miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów. Pozwala oswoić się z formułą egzaminu i uzyskać informację na temat stopnia swojego przygotowania. W ramach programu nauczyciel przeprowadza test wzorowany na arkuszu CKE, a następnie otrzymuje kompleksowy raport na temat wyników każdego ucznia.

Próbna matura z języka polskiego (zakres podstawowy i rozszerzony)

Próbna matura z języka polskiego zapewnia miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów. Pozwala oswoić się z formułą egzaminu i uzyskać informację na temat stopnia swojego przygotowania. W ramach programu nauczyciel przeprowadza test wzorowany na arkuszu CKE, a następnie otrzymuje kompleksowy raport na temat wyników każdego ucznia.

Próbna matura z historii
(zakres rozszerzony)

Próbna matura z historii zapewnia miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności uczniów. Pozwala oswoić się z formułą egzaminu i uzyskać informację na temat stopnia swojego przygotowania. W ramach programu nauczyciel przeprowadza test wzorowany na arkuszu CKE, a następnie otrzymuje kompleksowy raport na temat wyników każdego ucznia.